Poznasz biznesmena po telefonie jego, czyli jak wybrać telefon dla firmy?

Obecnie smartfon to podstawa i to niezależnie od wykonywanego zawodu. Praca w dużej mierze definiuje i określa potrzeby, dlatego wybrany sprzęt musi spełniać chociaż podstawowe wymagania. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, wybierając telefon służbowy.

Powrót do klasyki czy skok w przyszłość?

Choć żyjemy w erze smartfonów, ostatnimi czasy do łask wracają klasyczne, proste modele przez niektórych pieszczotliwie nazywane cegłami. W związku z tym wielu przedsiębiorców dzieli się na zwolenników niezniszczalnych klasyków oraz fanów najnowocześniejszych rozwiązań.

Aby podjąć dobrą decyzję, należy przede wszystkim określić swoje potrzeby. Jeśli Twoja praca wymaga od Ciebie nieustannego kontaktu telefonicznego z klientem lub współpracownikami, wówczas warto zdecydować się na klasyczne modele, które odznaczają się supermocną baterią. Dzięki temu o każdej porze dnia i nocy masz możliwość umawiać spotkania i rozdzielać zadania. Prosty interfejs, nieskomplikowana obsługa oraz mocna obudowa sprawiają, że to świetny wybór w przypadku osób zabieganych, dla których ogromna wytrzymałość obudowy to podstawa. Musisz jednak pamiętać, że być może trudniej będzie Ci znaleźć stabilne połączenie internetowe.

Jeśli ważnym elementem Twojej pracy jest przede wszystkim zarządzenia czasem oraz liczne wyjazdy, to lepiej postawić na nowocześniejsze rozwiązanie w postaci smartfona. Szybki dostęp do kalendarza i notatek oraz szybki Internet sprawią, że zawsze będziesz miał wszystko pod kontrolą. W tym przypadku trzeba się jednak liczyć z nieco mniejszą odpornością na upadki i stłuczenia.

Zwróć uwagę na baterię

Z niemal niezniszczalnej baterii słyną przede wszystkim klasyczne telefony, jednak coraz częściej również producenci smartfonów inwestują w ich żywotność. W związku z tym podczas zakupu wymarzonego sprzętu celuj w pojemności powyżej 3000 mAh. Pozwoli Ci ona na cały dzień użytkowania telefonu, bez potrzeby ładowania go co kilka minut.

Podwójne możliwości

Telefon często używany jest również w trybie prywatnym. Jeśli zatem chcesz być stale dostępny dla swoich klientów, ale nie rezygnować z własnej prywatności, postaw na modele z funkcją dual SIM. Umożliwi Ci ona jednoczesne korzystanie z numeru prywatnego oraz biznesowego, bez konieczności zabierania ze sobą kilku urządzeń, gdy tylko wychodzisz z domu.

Fundusze

Mimo że z telefonu korzystasz praktycznie każdego dnia, być może nie możesz pozwolić sobie na dokonanie inwestycji z wyższej półki. Jeśli szukasz dobrego i sprawnego telefonu, który z pewnością spełni powyższe wymagania, budżet do 1000 złotych powinien wystarczyć. W tym zakresie cenowym szczególnie wybijają się telefony marki Xiaomi, na przykład model Redmi Note 8 Pro, który zapewni Ci nie tylko wiele przydatnych funkcji, ale również zagwarantuje wytrzymałą baterię. Poza tym ogromną popularnością cieszy się Motorola One Vision czy Huawei Mate 20 Lite. Średnia półka cenowa jest pełna ciekawych propozycji – z pewnością znajdziesz coś dla siebie i nie zrobisz przy tym ogromnej dziury w budżecie domowym.

Linia biznesowa czy podstawowa?

Obecnie podział na tak zwaną linię biznesową oraz podstawową nie ma większego sensu, ponieważ większość zwykłych smartfonów już dawno dogoniła ich biznesowe odpowiedniki. Podczas zakupu wystarczy więc kierować się swoimi potrzebami oraz oczekiwaniami względem sprzętu. Pamiętaj jednak, że modele dostosowane do wymagań firmy mają wiele ciekawych opcji, które mogą okazać się przydatne.