Ochrona telefonu. Jakie możemy wybrać etui, aby zabezpieczyć go przed zniszczeniem?

Choć współcześnie produkowane smartfony uchodzą za cuda najnowszej technologii, trzeba często mieć na uwadze ich wrażliwość na stłuczenia, zarysowania, a nawet całkowite ich zniszczenie. Drogo nabyty sprzęt oraz zgromadzone liczne istotne na nim dane, sprawiają, że szukamy dodatkowych rozwiązań, aby go zabezpieczyć. Na szczęście takich opcji jest wiele do wyboru. Z czego możemy skorzystać, aby zwiększyć jego wytrzymałość?

Etui – wizualny efekt plus niezawodna ochrona

To chyba najbardziej przystępny pomysł na wzmocnienie obudowy naszego smartfona. W pierwszej kolejności można pomyśleć o możliwości dopasowania jego designu, koloru, wzorów do gustu właściciela. W dalszej warto się przyjrzeć typom etui, ze względu na praktyczne zastosowanie, ale też zróżnicowanie za sprawą użytego do ich skonstruowania tworzywa. W rezultacie będziesz mieć do wyboru między innymi futerał typu book case, zamykany od przodu i prezentujący się bardzo elegancko, a także pokrowce, pełniące standardowe nakładki na obudowę. Każde z nich można wyróżnić na podstawie użytego tworzywa: skórzane, silikonowe, materiałowe, karbonowe itd. Jest z czego wybierać.

Mając tyle wariantów do dyspozycji, możesz jak najbardziej skrócić listę wyszukiwań, sugerując się konkretnym wyglądem oraz właściwościami, jakie daje wskazane etui. Pancerne pokrowce dla przykładu, mają grubą powłokę, stylizowaną w bardziej dynamicznym charakterze. Z kolei silikonowe typy case’ów to najłatwiejszy sposób na zwiększenie wytrzymałości smartfona, przy braku ingerowania w jego wygląd. Tym którym by zależało na wybranym motywie pokrowca, zawsze mogą skorzystać z coraz popularniejszych usług personalizacji, które nałożą Twój ulubiony motyw, zdjęcie na samo etui.

Mówiąc o wytrzymałości, to etui potrafią niemal kompleksowo zadbać o ochronę smartfona, w zasadzie z każdej strony. Dołożenie kolejnej warstwy ochronnej uchroni korpus telefonu, przy puszczeniu go z niewielkiej wysokości. Są one nie tylko trwałe, ale także elastyczne i dosyć cienkie, nie zwiększając objętości urządzenia, dzięki czemu są wygodne i idealnie przylegają do dłoni posiadacza. Przy niektórych modelach etui można także liczyć na dodatkowe wzmocnione rogi i kanty, jeszcze lepiej zabezpieczające smartfon przed zniszczeniem.

Szkło hartowane i folie ochronne

Gdyby zależało wam wyłącznie na ochronie ekranu i wyświetlacza w telefonie, można zainwestować w folię ochronną lub szkło hartowane. Takie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że nie zmienia w żaden sposób designu, a do skutecznej ochrony wystarczy zaledwie nałożenie materiału zabezpieczającego na szybkę. Przy tak niewielkiej modyfikacji smartfon staje się znacznie bardziej odporny na zarysowania i uderzenia. Nikt nie lubi, gdy jego ekran wygląda jak siedem nieszczęść, a przy pomocy szkła hartowanego ten problem zostanie zniwelowany w zasadzie do zera.

Przy zakupie nowoczesnego smartfona zastanów się, czy nie możesz lepiej zadbać nie tylko o jego wizualny wygląd, ale także o jego wytrzymałość. Lepiej pod tym względem zapobiegać niż leczyć, gdyż uchronisz się przed utratą drogiego sprzętu, a także danych, które zawiera. Jednocześnie, możesz też sprawić, że smartfon będzie indywidualnie dostosowany do potrzeb i gustów użytkownika, dzięki czemu będzie się on wyróżniał unikalnym designem.