Gry na smartfona – najbardziej oczekiwane hity, których nie można przegapić!

Rynek mobilny rozrasta się do ogromnych rozmiarów, oferując rozmaite udogodnienia dla użytkowników smartfonów. Nie tylko aplikacji, ale samych gier, które na tę platformę prezentują się coraz lepiej. Są takie tytuły, które zostały przekonwertowane z komputerów czy konsol na aparaty telefoniczne, nie tracąc w zupełności żadnych swoich atutów. Walory estetyczne i wykonanie wraz z rozwiniętą mechaniką, mogą być doskonałą zachętą, aby rozpocząć gaming na smartfonach i to na wysokim poziomie. Jak tego nie uczynić, chwytając za najlepsze tytuły na rynku? Sprawdź jakie propozycje hitów, wyczekiwanych w niedalekiej przyszłości, warto nabyć, aby w pełni wykorzystać potencjał, jaki drzemie w twoim sprzęcie mobilnym. Zaczynamy!

Gry na smartfona – najbardziej oczekiwane hity, których nie można przegapić

1. Apex Legends

Apex Legends firmy Respawn to sieciowa gra (free to play) z gatunku battle royale i FPP w jednym, która zadebiutowała na początku tego roku na platformach PC, PS4 czy XONE. Pojawił się w zasadzie znikąd i jak się okazało, tytuł ten wyrósł na niespodziewany hit, posiadając aktualnie blisko 25 mln graczy na całym świecie. W przestrzeni mobilnej już się pojawiły Fortnite czy PUBG, również świetne gry, którym Apex Legends może rzucić rękawice. Na razie zetknęliśmy się z pierwszymi zapowiedziami wypuszczenia gry w wersji mobilnej. Wedle słów dyrektora generalnego EA, twórcy szukają sposobu, aby udanie odtworzyć całą otoczkę i mechanikę.

2. Diablo Immortal

Gra została z hukiem zapowiedziana na Blizzconie 2018. Co ważne w przypadku Diablo, to jest to flagowy franchise, który na przestrzeni lat był inspiracją dla wielu gier z serii rpg i hack&slash. Już w samym Sklepie Play producenci gier mobilnych napełniają jego wirtualne półki bardzo podobnymi, zbliżonymi tytułami. Czas więc nadszedł, aby i on zaistniał w wersji mobilnej. Pierwsze wrażenia z wyświetlonego na imprezie trailera, można powiedzieć, że gra zapowiada się obiecująco. Same oczekiwania co do Diablo Immortal są bardzo wysokie i nic w tym dziwnego, gdyż nad jego wykonaniem czuwa nie tylko Blizzard, ale także współpracująca z nim NetEase. Wedle obietnic rozgrywka wieloosobowa powinna być zrealizowana bezproblemowo, a przerzucenie mechaniki z pętlą rozgrywki, jest już rozwiązaniem, które wykorzystało wiele gier mobilnych.

3. Harry Potter: Wizards Unite

Bazowanie na popularnym uniwersum to doskonały zabieg, aby przyciągnąć wielu graczy. Tak tez uczynili Niantic, firma, która działa pod czujnym okiem Warner Bros, tworząc odsłonę w świecie Harrego Pottera. Innowacyjnym krokiem jest przeniesienie przygód i otoczenia z przygód o słynnym czarodzieju w mechanikę przypominającą tą w Pokemon Go. Wykorzystanie geolokalizacji i rzeczywistości rozszerzonej może przyczynić się do naprawdę niezwykłego połączenia, tytułu, w którym jako czarodzieje będziemy przemierzać świat, rzucając czary, pokonując przeciwników i zbierając nietuzinkowe przedmioty. Coś mi się wydaje, że gra w takim wydaniu będzie mogła wciągnąć na długie godziny.

4. SpellForce: Heroes and Magic

Specjalnie dla fanów połączenia strategii z RPG i samego świata Eo, tworzona jest gra z myślą o urządzeniach mobilnych. Rozgrywka fabularna z mechaniką turową jest osadzona świecie, w którym wiodą prym czarodzieje, rycerze, orkowie, ludzie czy elfy oraz im podobne nacje. Gra będzie dopieszczona pod względem barwnym postaci, jednostek, a także rozbudowanego świata, który jak wskazuje sam podtytuł, będzie inspirowany serią Heroes of Might and Magic. Konwersja tego wspaniałego połączenia gatunków RTS i RPG na smartfony może w rezultacie stanowić bardzo rozwinięty tytuł. Dla osób, oczekując czegoś więcej od gier mobilnych Spellforce w takiej formie może być strzałem w dziesiątkę.

Gry na smartfona – najbardziej oczekiwane hity, których nie można przegapić