Gry na poprawę pamięci – rozwijaj intelekt przy dobrej zabawie!

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się instalować na telefonie grę logiczną, której celem był trening umysłu. Na szczęście Google Play zapewnia multum ciekawych propozycji dla każdego, kto chce poćwiczyć pamięć i koncentrację – wystarczy kilka minut ciekawej rozrywki, by po pewnym czasie zauważyć efekty. Przy dobrej zabawie czas szybko płynie – dlaczego zatem nie postawić na dwa w jednym?

Nie starzejąca się klasyka

Sudoku uzyskało już miano króla wśród gier logicznych. Regularne rozwiązywanie plansz pobudza organizm do wysiłku, co w dłuższej perspektywie pozytywnie wpływa na koncentrację i umiejętność rozwiązywania problemów. Skup się i do dzieła – wybierz produkcję z długiej listy aplikacji na Android i zacznij zabawę!

Dobrym pomysłem są też krzyżówki, tetris, mahjong lub nanogramy. Wystarczy kilka minut na prześledzenie interesujących Cię pozycji, by wybrać odpowiednią. Szczególnie ciekawe są produkcje, które na celu mają pokazanie Ci pewnej historii – przejście kolejnego poziomu pozwoli nieco lepiej poznać świat, w którym odbywa się gra. Kilka chwil dziennie spędzonych z tego typu łamigłówką nie tylko uwolni od nudy, ale pozwoli ćwiczyć mózg.

Szachy – popularne i skuteczne

Ostatnio szachy znów stają się popularne – dlatego też warto się nimi zainteresować. Na początku wystarczy nauczyć się tego, jak pionki poruszają się po szachownicy i rozpocząć ćwiczenia – choć gra ta wymaga czasu, by opanować ją w stopniu bardziej zaawansowanym od nowicjusza, praktyka czyni mistrzem. Dzięki szachom pobudzisz swój mózg do pracy i poćwiczyć logicznie i abstrakcyjne myślenie. Co więcej, szachy to gra taktyczna – możesz zatem sprawdzać różne strategie. Pamiętaj, że w tej grze nie ma czasu na lenistwo – koncentracja to klucz do sukcesu. Jeśli szukasz sposobu na odstresowanie się po ciężkim dniu, ale jednocześnie nie chcesz marnować czasu, zacznij grać w szachy – z pewnością Ci się to opłaci.

Wszystkiego po trochę

Jeśli chcesz poćwiczyć swój intelekt, jednak nie lubisz nieustannie grać w tę samą grę, postaw na aplikacje, które posiadają je wszystkie – na Google Play znajdziesz propozycje, które pozwolą Ci rozwinąć skrzydła i sprawdzić się na wielu płaszczyznach, dzięki czemu rozwiniesz swoje kompetencje. Aplikacje łączące elementy kilku gier w jedno poprawiają zdolności wzrokowe i przestrzenne, stymulują koncentrację i są niezwykle przyjemne – w niektórych masz możliwość rywalizowania z innymi ludźmi z całego świata, a w innych – po każdym etapie dowiadujesz się, jakie efekty przyniosła gra i co jeszcze musisz poćwiczyć. Większość gier posiada prosty i intuicyjny interfejs, dlatego mogą w nie grać wszyscy – zarówno bardzo młodzi użytkownicy telefonów, jak i seniorzy. Postaw na trening mózgu – wszystko, czego potrzebujesz, masz w zasięgu ręki!