Elektroniczne akcesoria dla sportowców

Kiedyś powiedzielibyśmy, że w niezbędniku sportowca powinien znaleźć się obowiązkowo strój, buty, frotka czy bidon. Jednak współcześnie oprócz tego sportowcy otaczają się rozmaitymi gadżetami elektronicznymi, które mają nie tylko uprzyjemnić treningi, ale również sprawić, że będą one bardziej efektywne. W jakie gadżety warto się zaopatrzyć, a jakie są jedynie zbędnym wydatkiem?

Elektroniczne akcesoria

Elektronika dla sportowców

Smartbandy i smartwatche

Dla nieobeznanych w temacie różnic między smartbandami i smartwatchami praktycznie nie ma. Właściwie jedynie wygląd je odróżnia, bowiem inteligentne opaski nie mają widocznego podziału na opaskę i kopertę. Najczęściej są one silikonowe i mają typowo sportowy styl. Do czego służą tego typu urządzenia? Przede wszystkim mierzą tętno, zliczają spalane kalorie i mierzą przebyte kroki, co jest szczególnie przydatne w czasie biegania. Ponadto zapisują trasy GPS, a nawet analizują nasz sen i przypominają o zadaniach do wykonania. Wszystkie zebrane dane przesyłają na nasz smartfon, dzięki czemu pozwalają na dogłębną analizę i porównanie wyników w czasie. Warto też rozejrzeć się za zaawansowanymi, sportowymi zegarkami elektronicznymi, które dodatkowo mierzą prędkość, zliczają dystans, a nawet zmiany wysokości.
Pamiętajmy, że inteligentne opaski czy smartwatche przeznaczone są nie tylko dla biegaczy, znajdziemy też wersje dla golfistów, pływaków czy surferów, w których to opaska analizuje naszą prędkość, czas czy odległość spędzoną na fali, a także warunki pogodowe. Dzięki temu podpowiada, kiedy pojawią się idealne warunki do surfowania.

Trening z muzyką w tle

Są tacy, którzy uwielbiają ćwiczyć w ciszy, ale przyznajmy sobie szczerze, że nic tak nie uprzyjemnia treningu jak dobra muzyka. Ci, którzy używają standardowych słuchawek z długim kablem z pewnością stwierdzą, że jest to rozwiązanie mało wygodne. Zwłaszcza kiedy biegamy czy trenujemy na siłowni. Przewody słuchawkowe lubią się plątać i zaczepiać, więc robienie z nimi skłonów czy przysiadów może być problematyczne. Na szczęście jest na to rozwiązanie – słuchawki Bluetooth z przewodem na kark. Warto wybrać model z silikonowymi wkładkami do uszu, dzięki którym na pewno ich nie zgubimy. Możemy też pokusić się o model wodoszczelny, któremu pot czy deszcz nie są straszne. Pamiętajmy, by wybrać słuchawki, które mają pojemną baterię i wytrzymają nawet 8 godzin.

Inteligentna waga

Kiedy mamy już inteligentną opaskę czy zegarek, warto również rozejrzeć się za inteligentną wagą. Czym wyróżnia się ona od tej zwykłej? Przede wszystkim tym, że oprócz naszej wagi, pokazuje także udział w niej mięśni, kości, wody i tkanki tłuszczowej. Zaawansowane modele posiadają też wskaźnik BMI oraz wskaźnik przemiany materii. Dla tych, którzy chcą zrzucić wagę, takie urządzenie będzie z pewnością idealne.

Smart bidon?

Ostatnia propozycja być może nie jest sportowym „must have”, choć zapewne przyznacie, że jest to ciekawe rozwiązanie. Każdy z nas wie, jak ważne jest picie odpowiednich ilości wody. Minimum 2,5 l dziennie. Ale kto by to liczył? Otóż właśnie istnieją inteligentne bidony, które analizują potrzeby naszego organizmu i częstotliwość jego nawadniania. Dzięki wbudowanym czujnikom mierzą ilość wypijanych przez nas płynów i przesyłają wszystkie dane na telefon.
Chyba zgodzicie się, że większość z tych gadżetów to naprawdę przydatne urządzenia, które sprawiają, że nasz trening jest jeszcze przyjemniejszy i efektywniejszy.