Aplikacje do komunikowania się dostępne na Android

Codziennie wysyłamy masę wiadomości – dzieci rozmawiają na czatach dotyczących gier, młodzież rozmawia ze swoimi rówieśnikami, a nieco starsze osoby komunikują się w ten sposób z rodziną. Niemniej jednak niezależnie od tego, do której grupy należysz, wykorzystujesz telefon i internet, by nawigować rzeczywistość. Dzięki nim dowiadujesz się, gdzie ktoś jest, co robi, co będzie robił i kiedy dotrze w umówione miejsce spotkania.

Nic więc dziwnego, że komunikatory internetowe są współcześnie niezwykle popularne – stanowią często słuszny zamiennik dla klasycznych SMS-ów. Można w nich wysyłać emotki, naklejki, gify i najróżniejszego rodzaju reakcje. Warto zatem wiedzieć, który z nich daje najwięcej korzyści.

Najpopularniejsze aplikacje na świecie

Biorąc pod uwagę światowe rankingi, najpopularniejszą aplikacją jest WhasApp, który zrzesza 1 600 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne i wolne od reklam. Szczególnie chętnie używane jest w Ameryce Łacińskiej (głównie w Brazylii i w Argentynie). Jego główną zaletą jest możliwość utrzymywania kontaktu ze znajomymi zza granicy niskim kosztem.

W Polsce WhatsApp jest drugą najczęściej wybieraną aplikacją, jeśli z badań wykluczymy pocztę Gmail. Z kolei pierwsze miejsce w rankingu przypadło Facebookowej aplikacji – Messenger. By z niej skorzystać, wystarczy ściągnąć program z AppStore lub mieć konto na serwisie społecznościowym. Na WhatsAppie z kolei czat jest możliwy po wymienieniu się numerami telefonów. W odróżnieniu od WhatsApp Messenger umożliwia też rozmowy wideo i jako jedyny pozwala prowadzić rozmowę podczas używania innych aplikacji na telefonie.

Wiesz, czym jest WeChat?

W Chinach wszelkie rekordy popularności bije aplikacja WeChat. 98% użytkowników smartfonów w tym kraju w przedziale wiekowym od 50 do 80 lat używa właśnie tej aplikacji. Jest to niezwykłe, zważywszy na to, że starszej grupy wiekowej nie jest łatwo zachęcić do korzystania ze smartfonowych aplikacji. WeChat jest znany jako jedna z najbardziej zaawansowanych apek. Korzystając z niej, możesz nie tylko rozmawiać ze znajomymi, ale też płacić w sklepach. Co więcej, w statystykach jest ona trzecią najpopularniejszą aplikacją na świecie – zaraz po WhatsApp i Facebook Messenger.

A co z tymi mniej popularnymi?

Być może pamiętasz jeszcze aplikację Skype? Niegdyś niezwykle popularna i innowacyjna, choć obecnie nieco zapomniana. Współcześnie często z oferowanych przez nią usług korzystają firmy usługowe – również te z branży medycznej. Dzięki możliwości rozmowy w czasie rzeczywistym Skype odnalazło swoją niszę. I choć Messenger od niedawna również proponuje możliwość rozmów wideo, to przede wszystkim z tą właśnie funkcją kojarzy się Skype.

Mimo iż wybór jest przeogromny, jednym z najważniejszych kryteriów wyboru pozostaje to, z jakiej aplikacji korzystają znajomi i rodzina. To głównie za ich namową decydujemy się na przetestowanie nowej aplikacji, a gdy opuszczają jeden z komunikatorów, robimy to samo.